Tuniské písečné pláže ve spojení se zelenými parky a křišťálovým mořem vás uchvátí →

Tunisko Hammamet

Hammamet, letovisko, které je v Tunisku velmi oblíbeným a také vůbec nejnavštěvovanějším, leží v severní části země u pobřeží Středozemního moře na severním okraji tzv. Hammametského zálivu, který se zde zakusuje do africké pevniny a vytváří ideální podmínky pro letní dovolenou. U Hammametského zálivu leží i další proslulá letoviska, např. Sousse nebo Monastir, která jsou položena o něco jižněji.

Důvodů, proč právě Hammamet vyčnívá nad všechny ostatní letoviska, je hned několik. V prvé řadě to jsou krásné a široké pláže. V druhé řadě je to jeho poloha. Je ideálním výchozím bodem pro Vaše výlety do celého okolí. Nedaleko odsud leží hlavní město Tuniska Tunis nebo prastaré město Nabeul.

 

Nízké ceny dovolených v letovisku Hammamet. Přesvědčte se sami!

 

Další výhodou je původní a dochovalá zástavba. Nakonec to jsou skvěle vybavené hotelové resorty, ve kterých Vám po dobu Vaší dovolené nebude nic scházet.

Oblast Hammamet, Tunisko

Město Hammamet má za sebou úctyhodnou historii. První zmínky se o něm objevily už před dvěma tisíci lety, potom toto místo představovalo po dlouhou dobu římskou kolonii. Ve středověku bylo obehnáno hradbami a bylo vybudováno staré město (tzv. medina). To leží na takovém výběžku pevniny otočeném směrem na jih, původní zástavba se dochovala dodnes, a proto je Hammamet turisticky velmi zajímavý.

Ve městě přičichnete k pravému životu v Tunisku, je zde mnoho typický úzkých uliček, tržišť, kaváren a obchůdků.

Hotely jsou rozesety kolem dlouhých pláží a jsou zasazeny do zeleně. Nikoho proto tato hotelová zástavba, která se táhne oběma směry od Hammametu, neruší.

Hotelové resorty v Tunisku
Hotelové resorty v Tunisku / Nanagyei, flickr.com

Výlety do okolí

I když letovisko leží spíše v severním Tunisku, je naprosto ideálním výchozím bodem pro výlety na další zajímavá místa. Těch je totiž nejvíce právě v severní části země. Hlavní město Tuniska Tunis je vzdáleno 70 km, známné Karthago 80 km, letovisko Nabeul 10 km, letovisko Sousse 90 km a letovisko Monastir 120 km.

Toužíte-li po návštěvě Sahary, doporučuji spíše dovolenou na Džerbě a využití některého z pořádaných výletů. Z této části země je to poměrně daleko a výlet vyjde draze.

Pláže a koupání v letovisku Hammamet

Jak již bylo naznačeno, turisticky významné oblasti se od samotného starého města táhnou na obě dvě strany, čili jak na východ, tak na západ.

Ve východní oblasti se rozprostírá dlouhá a velmi široká (cca 40 metrů) pláž, která pokračuje až do dalšího pobřežního města a pěkného tuniského letoviska Nabeul. Pláž je písečná, z jedné strany omývána čistým Středozemním mořem a ze strany druhé vzrostlými palmami.

Západně od starého centra Hammametu se podél pobřeží táhne další krásná pláž, na které po cca 5 kilometrech leží letovisko Yasmine Hammamet. Ta ještě mnohem širší než pláž východní, a tak je tu dostatek prostoru pro různé plážové hry a sporty. Opět je písečná a po jedné straně doprovázena palmami, které ubývají s tím, jak se od Hammemetu vzdalujeme.

Vzhedem k charakteru obou pláží je vtup do moře pozvolný, tzn. koupání je ideální i pro malé děti.

Dovolená Hammamet, Tunisko

Dojem z dovolené maličko kazí fakt, že přímo ve městě není žádný přístav. Ale pokud hledáte pohodu, hotely v zavlažovaných zahradách a velké pláže, pak se podívejte do seznamu nejlevnějších dovolených v Hammametu a vyrazte.

 

Čisté moře, široké písečné pláže a levné zájezdy. Dovolená v Tunisku!

 

Aktuální počasí Hammamet

Rain
Tomorrow 10/20 90%
Rain
Rain. High around 15C. Winds NNE at 15 to 25 km/h. Chance of rain 90%. Rainfall near 12mm.
Chance of Rain
Saturday 10/21 40%
Chance of Rain
Rain showers early with some sunshine later in the day. High near 20C. Winds N at 10 to 15 km/h. Chance of rain 40%.
Partly Cloudy
Sunday 10/22 10%
Partly Cloudy
Sunshine and clouds mixed. High 23C. Winds NW at 10 to 15 km/h.
Chance of Rain
Monday 10/23 40%
Chance of Rain
Showers in the morning, then partly cloudy in the afternoon. High 17C. Winds NNW at 15 to 30 km/h. Chance of rain 40%.
Partly Cloudy
Tuesday 10/24 20%
Partly Cloudy
Cloudy early with partial sunshine expected late. High 17C. Winds NNW at 15 to 30 km/h.
Partly Cloudy
Wednesday 10/25 10%
Partly Cloudy
Some clouds in the morning will give way to mainly sunny skies for the afternoon. High near 20C. Winds NNW at 10 to 15 km/h.

Mapa Hammamet, Tunisko

Město leží na mysu, který vyčnívá do Středozemního moře.

Tunisko Hammamet
Ohodnoťte
Naposledy aktualizoval David dne .
Tunisko čeká! Naplánuj si svou dovolenou již teď... Vyber si zájezd →