Tuniské písečné pláže ve spojení se zelenými parky a křišťálovým mořem vás uchvátí →

Tunisko Tabarka

Úvod k destinaci Tabarka

Tabarka (někdy nazývaná jako Thabarka nebo Barga) je dovolenkové letovisko, které se řadí vůbec k těm nejoblíbenějším v Tunisku. Je to dáno jak místním klimatem, tak hezkými plážemi i rázem okolní krajiny. Leží v severní části Tuniska poblíž alžírské hranice.

Tabarka je odlišná od ostatních tuniských letovisek, ať už je to Hammamet, Djerba nebo Monastir. Okolní příroda je daleko svěžejší. Je tu více zeleně, která roste volně v přírodě a není pouze uměle pěstovaná v zavlažovaných hotelových zahradách. Od pobřeží Středozemního moře se krajina zvedá vzhůru a místní hory (výška okolo 550 m.n.m.), které jsou porostlé keřovými lesy, vytváří pěkné panorama. V horách je vláha a pramení tam mnoho potoků, které stékají do Tabarky a zde se vlévají do moře.

 

Letos do Tuniska o 50% levněji než vloni.

 

Oblast Tabarka, Tunisko

Tabarka má bohatou historii. První osada zde byla založenu už za dob Féničanů. Potom představovala důležitou kolonii římské říše. Její blízká poloha k italským břehům ji předurčila k prosperujícímu přístavu, z kterého se vozil mramor vytěžený v nedalekých lomech. Po odchodu Římanů se stala útočištěm pirátů, kteří brázdili vody Středozemního moře.

Pro oblast jsou typické bílé domky s červenými střechami. Dominantou Tabarky je hrad Genoese (Janovský hrad), který se vypíná nad pobřežím.

Písečná pláž
Píšek a loď / .::MAEDios, flickr.com

Cestovní kanceláře název Tabarka používají i pro hotely v okolí. Hotelové resorty jsou jak přímo ve městečku, tak mimo něj a táhnou se směrem na východ do vzdálenosti 5 kilometrů od Tabarky. Nejsou postavené jeden vedle druhého jako tomu je například v Turecku. Je tu mnohem více prostoru a klidu. Prostředí připomíná bulharské pobřeží.

Přímo v Tabarce je malebný přístav, ve kterém kotví jak malé loďky místních rybářů, tak i větší lodě. Je tak na co koukat.

Letiště

Tabarka má své vlastní letiště, transfer z letiště do hotelu je proto vždy krátký a jednoduchý.

Výlety do okolí

Během Vaší dovolené si rozhodněte najděte čas na návštěvu místní pevnosti Genoese (Janovská pevnost), která pochází ze 16. století. Tehdy byl hrad vystavěn na malém ostrůvku, dnes je tento ostrov spojen s Tabarkou umělým náspem.

Pevnost byla vystavěna státem Genova (Janov/Genova – dnes město v severní Itálii), který ve středověku a v raném novověku držel vládu nad ligurským pobřeží v Itálii a zde v Tabarce založil v roce 1540 kolonii. Potom se místo stalo útočištěm pirátů. V současnosti slouží pevnost tuniské armádě, nicméně i přesto je její část zpřístupněna veřejnosti. Je zde i muzeum.

Pláže a koupání v letovisku Tabarka

Pláže jsou orientované směrem na sever, všechny jsou jemně písečné a široké. Táhnou se z Tabarky směrem k východu a pokračují dál i do míst, kde není žádná hotelová zástavba. Proto, tak jako v případě dovolené na Djerbě, i zde najdete ničím nerušené soukromí. Pláže mají pozvolný vstup do moře. Jejich charakter a orientace přímo k otevřenému moři často vyvolávají pěkné mořské vlny.

Hotelové resorty v Tunisku
Hotelové resorty v Tunisku / Nanagyei, flickr.com

Potápění

Pod mořskou hladinou se skrývá pestrobarevný mořský život. Lokalita je proto vhodná jak pro potápění, tak šnorchlování, protože potápěčsky zajímavá místa zde nejsou nijak hluboko, od 2 do 10 metrů. Ceny výletů za potápěním jsou nesrovnatelně nižší než v jiných zemích. Celodenní výlet s celkem šesti ponory vycházel před 2 lety na konečných 85 euro.

Pokud chcete vyrazit ale především za potápěním, doporučuji potápění v Rudém moři a dovolenou v Egyptě.

Dovolená Tabarka, Tunisko

 

Jemně písčité a široké pláže. Máme nejlevnější zájezdy do Tuniska, ZDE!

 

Aktuální počasí Tabarka

Rain
Tomorrow 10/20 80%
Rain
Showers early, becoming a steady rain later in the day. High 21C. Winds W at 10 to 15 km/h. Chance of rain 80%. Rainfall around 6mm.
Partly Cloudy
Saturday 10/21 20%
Partly Cloudy
Partly cloudy. High 23C. Winds W at 10 to 15 km/h.
Rain
Sunday 10/22 90%
Rain
Partly cloudy in the morning then becoming cloudy with periods of rain later in the day. High 23C. Winds W at 15 to 30 km/h. Chance of rain 90%.
Chance of Rain
Monday 10/23 60%
Chance of Rain
Windy. Showers early with clearing later in the day. High near 20C. Winds NW at 30 to 50 km/h. Chance of rain 60%. Winds could occasionally gust over 65 km/h.
Chance of Rain
Tuesday 10/24 50%
Chance of Rain
Showers in the morning, then partly cloudy in the afternoon. High 21C. Winds NW at 25 to 40 km/h. Chance of rain 50%.
Clear
Wednesday 10/25 10%
Clear
Mainly sunny. High 21C. Winds NNW at 15 to 30 km/h.

Mapa Tabarka, Tunisko

Oblast Tabarky leží na severním pobřeží Tuniska u Středozemního moře…

Tunisko Tabarka
Ohodnoťte
Naposledy aktualizoval David dne .
Tunisko čeká! Naplánuj si svou dovolenou již teď... Vyber si zájezd →