Tuniské písečné pláže ve spojení se zelenými parky a křišťálovým mořem vás uchvátí →

Tunisko Djerba

Úvod k destinaci Djerba

Djerba, někdy též Jerba nebo Džerba, je největší a zároveň velmi známý ostrov Tuniska. Leží ve Středozemním moři u jižní části Tuniska a k africké pevnině je velmi úzce přimknutý. Z hlediska letní dovolené se Djerba vyznačuje dvěma výraznými rysy.

Jde o ostrov, který, i když je s pevninou spojen mostem, nemá mnoho turistických lákadel, které může svým návštěvníkům nabídnout. Nenajdete tu téměř žádné památky. Ve své podstatě jde totiž o velmi plochý a relativně pustý ostrov. Pokud tedy nejedete pouze za mořem, ale rádi se během dovolené věnujete i poznávaní okolních měst, památek a přírody, tak vězte, že v Tunisku jsou i jiná krásná letoviska.

 

Dovolená na ostrově Djerba – vybrali jsme ty nejlevnější nabídky!

 

Mnohem příjemnějším rysem dovolené na Djerbě jsou skvělě vybavené hotelové resorty, ve kterých Vám rozhodně nic scházet nebude. Hoteliéři lákají turisty obecně nižšími cenami, jinak by totiž těžko mohli konkurovat letoviskům na pevnině (Monastir apod.). Hotely jsou zasazené do zavlažovaných zahrad, které poskytují příjemé místo k odpočinku před poledním sluncem, většina z nich nabízí atypické bazény a leží u krásných a téměř liduprázdných pláží. Cena takové dovolené záleží na konkrétní nabídce, ale často v dobrém slova smyslu překvapí. Koukněte se na náš seznam nejlevnějších dovolených v Tunisku.

Djerba má proto rozhodně co nabídnout, hlavně pro ty z Vás, kteří touží po odpočinku a relaxaci na klidných plážích.

Západ sluníčka na Djerbě
<strong>Západ sluníčka na Djerbě</strong><br /> <span style="font-size: 10px;">autor: SuperManu/wiki</span>

Ostrov Djerba, Tunisko

Ostrov Djerba, i když je největším, který náleží Tunisku, svou rozlohou nijak neoslní. Má cca 25 x 25 km, a proto je nesrovnatelně menší než vetšina řeckých ostrovů nebo ostrovů v Kanárském souostroví.

Doprava na Djerbu

Přímo na ostrově je mezinárodní letiště, které je využíváno především charterovými lety z Evropy. Pokud poletíte na dovolenou do Tuniska právě sem, tak přistane zde, na letišti s kódem DJE. Tranfer z letiště do hotelu trvá krátce. Ostrov leží kousek od pevniny a na jihovýchodě je s ní přímo spojen silnicí. Ta nevede po mostě, ale po cca 6 km dlouhém, uměle vybudovaném náspu.

Na ostrově najdete pár menších měst a vesniček. Nečekejte ale nijak malebná místa s krásnými přístavy naplněnými moderními yachtami. Města nejsou nikterak zajímavá. Hotelová zástavba se táhne téměř podél celého pobřeží. Není tu však hotel na hotelu, s čímž se můžete setkat například při dovolené v Turecku. Je tu daleko vzdušněji.

Nejčastěji se na Djerbu jezdí na východní pobřeží, do oblastí Aghira a Mihun. Lepší představu získáte pohledem do mapy dole na stránce.

Djerba nelze prochodit pěšky, na to je moc veliká. Pokud budete chtít vystoupit z bran hotelu, doporučuji si půjčit silniční skútr. Ten vás vyjde na cca 500 Kč/den, za který ostrov stihnete projezdit křížem krážem.

Pláže a koupání na ostrově Djerba

Djerba, to je snad nejbližší a nejlevnější exotika, kterou si můžeme jako Češi dopřát. Ano, místní pláže jsou opravdu podobné těm exotickým. Pláže jsou dlouhé, široké a bělavě písečné. Vstup do moře patří spíše k těm pozvolnějším a často tu tak bývá vodní hladina zčeřena pěknými vlnami. Pokud budete ostrov projíždět, stavte se na západním pobřeží, kde je pusto a prázdno a na pláži budete opravdu úplně sami.

Dovolená Djerba, Tunisko

Dovolená na Djerbě nezklame. V porovnání s jinými zeměmi (dovolená Turecko, dovolená Egypt) a jinými tuniskými letovisky vychází dovolená právě zde na Djerbě levně.

 

Djerba: denně aktualizovaný seznam nejlevnější nabídek!

 

Aktuální počasí Djerba

Detailní informace o charakteru podnebí, aktuálním počasí a teplotách moře na ostrově Djerba naleznete na stránce Počasí Tunisko – ostrov Djerba.

Clear
Today 01/19 0%
Clear
Plenty of sunshine. High 16C. Winds WNW at 10 to 15 km/h.
Clear
Tomorrow 01/20 0%
Clear
Sunshine. High 16C. Winds WSW at 15 to 25 km/h.
Partly Cloudy
Monday 01/21 20%
Partly Cloudy
Some clouds in the morning will give way to mainly sunny skies for the afternoon. High 18C. Winds SW at 25 to 40 km/h.
Clear
Tuesday 01/22 10%
Clear
Mostly sunny skies. High around 15C. Winds WNW at 15 to 30 km/h.
Partly Cloudy
Wednesday 01/23 20%
Partly Cloudy
Windy and becoming cloudy in the afternoon. High 14C. Winds WSW at 40 to 55 km/h.
Partly Cloudy
Thursday 01/24 20%
Partly Cloudy
Decreasing cloudiness and windy. High 16C. Winds W at 40 to 55 km/h.

Mapa Djerba, Tunisko

Djerba je malý ostrov přimknutý k jižnímu pobřeží Turecka. Prozkoumejte na mapě před tím, než si vyberete atraktivní dovolenou.

Tunisko Djerba
3.3, hlasů: 3
Naposledy aktualizoval David dne .
Tunisko čeká! Naplánuj si svou dovolenou již teď... Vyber si zájezd →

2 komentářů k “Tunisko Djerba

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *