Tuniské písečné pláže ve spojení se zelenými parky a křišťálovým mořem vás uchvátí →

Tunisko Monastir

Úvod k destinaci Monastir

Monastir je jedno z nejznámějších tuniských letovisek, které leží v centrální části Tuniska při pobřeží Středozemního moře. Konkrétně v zálivu Hammamet, které tu moře vytváří. Dovolená u tohoto zálivu má své kouzlo. I když se rok od roku stává více oblíbeným, stále se nedá srovnat s mnohými evropskými letovisky nebo s letovisky v Turecku. Celá oblast je daleko klidnější, a tak nabízí ideální podmínky pro Vaší nerušenou letní dovolenou.

 

Máme ty nejlevnější nabídky zájezdů do Monastiru, podívejte se!

 

Oblast Monastir, Tunisko

Celá oblast z hlediska pohledu turisty se může pyšnit hned několika výhodami, které zaručeně Vaši dovolenou v Tunisku zpříjemní.

Za prvé se mezinárodní letiště, které odbavuje veškeré evropské lety pro celý region nachází právě přímo u Monastiru. Váš transfer z letiště do hotelu tak zaručeně bude krátký a pohodlný. Většina hotelových komplexů je opravdu moderních, bazény jsou samozřejmostí. Proto zdejší hotely dokáží uspokojit i ty nejnáročnější klienty.

pláž AlQuarrayyah monastir
<strong>Pláž Al Quarrayyah v Monastiru</strong><br /> <span style="font-size: 10px;">zdroj: wiki</span>

Většina resortů je soustředěna přímo u moře mimo samotné město Monastir. Hlavní hotelová lokalita je situována severně od města, konkrétně mezi městy Monastir a Sousse. Hotely jsou i jižně od Monastiru. Proto, až si bude potřebovat trochu zpestřit Váš dovolenkový program a ne se jen opalovat na tuniských pláží, můžete vyrazit do jednoho z výše zmiňovaných městeček. Tam můžete prozkoumávat staré památky nebo si prohlédnout místní přístavy a zažít tak tu pravou, ničím nerušenou tuniskou atmosféru.

Samotné městečko je situováno v podstatě na takovém výběžku pevniny, který zasahuje do moře a který tvoří jižní hranici zmiňovaného zálivu Hammamet. Pro lepší představu se koukněte do mapy vpravo na stránce.

Městečka Sousse a Monastir jsou spojena příměstským vlakem. Lístky jsou levné a vlak zastavuje i na místním letišti.

Pláže a koupání v letovisku Monastir

Jak to vypadá z místními plážemi? Ty jsou všechny jemně písčité a zbarvené do bílé barvy. Ta nejdelší pláž táhnoucí se od Monastiru na severozápad k městečku Sousse je příjemně široká a dlouhá cca 10 km. Pláž je lemována převážně palmovými lesy, do kterých jsou zasazeny místní hotelové resorty. Vstup do moře je pozvolný, a proto je tato destinace ideální pro rodiny s dětmi.

Moře je otevřené, výjimkou proto nejsou vlny, které Vaší dovolené dodají na různorodosti. Klidnější dovolenou nabídnou letoviska v Bulharsku či bílé pláže v Řecku.

Dovolená Monastir, Tunisko

Z tuniských letovisek mohu Monastir a přilehlou oblast pro Vaši dovolenou vřele doporučit. Pokud hledáte krásné pláže, čisté moře, ale zároveň chcete přičichnout k pravé tuniskému životu (ve výše popsaných městech), tak vyrazte právě sem.

 

Levné nabídky zájezdů do letoviska Monastir. Čtěte ZDE!

 

Aktuální počasí v Monastiru

Vše o počasí v Monastiru se dozvíte na stránce Počasí Monastir.

The location could not be found.

Mapa Monastir, Tunisko

Oblast leží ve středním Tunisku, přibližně na 36. severní rovnoběžce. Podívejte na mapu.

Tunisko Monastir
2.3, hlasů: 3
Naposledy aktualizoval David dne .
Tunisko čeká! Naplánuj si svou dovolenou již teď... Vyber si zájezd →

Jeden komentář k “Tunisko Monastir

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *