Tuniské písečné pláže ve spojení se zelenými parky a křišťálovým mořem vás uchvátí →

Tunisko Nabeul

Úvod k destinaci Nabeul

Nabeul, významné tuniské letovisko a pobřežní město, bych velikostně přirovnal k letovisku Monastir nebo městu Houmt Souk na ostrově Djerba. Oblast každoročně láká turisty díky svým dlouhým písečným plážím a svoji ideální polohou.

Oblast Nabeul, Tunisko

Nabeul leží v severním Tunisku a u severního okraje velkého Hammametského zálivu. Záliv je pojmenován podle nejvýznamnějšího tuniského letoviska Hammamet, který odsud leží pouhých 12 kilometrů jihozápadně po pobřeží. Nabeul, jehož jméno bylo odvozeno od italské Neapole, byl dříve známý především díky zdejší tradiční hrnčířské výrobě. Ta se tu prvně objevila již za nadvlády Římanů. Až na výjimky je dnes tento proces automatizován, a proto někde najít opravdu ručně vyrobenou keramiku, je nadlidský úkol. Dnes je Nabeul typickým tuniským městem, které nabízí veškerou turistickou vybavenost. Výstavba nových hotelů nepřestává, a tak pomalu turistická zóna srůstá s Hammametem.

Pohár s pomerančí - oblast je pomeranči proslulá zdroj: wiki
<strong>Pohár s pomerančí – oblast je pomeranči proslulá</strong><br /> <span style="font-size: 12px;">autor: grolli77/wiki</span>

Tak jako všude jinde v Tunisku, i zdejšího hotely oplývají úžasnými zavlažovanými zahradami. Nicméně i celkově je místní prostředí svěžejší, než u tuniských letovisek položených níže. V tomto ohledu má Nabeul blízko k oblasti Tabarka.

Doprava do Nabeul

Vyrazíte-li na dovolenou do Tuniska s některou z cestovních kanceláří, přiletíte na letiště do Tunisu. Tunis je od letoviska vzdálený 70 kilometrů, proto počítejte, že transfer z letiště do hotelu bude trvat jednu hodinu.

Pláže a koupání v Nabeul

Jsou tu dvě pláže, jedna městská, která není nic moc. Je na ní totiž dost lidí a není na ní ten správný dovolenkový klid. Mnohem lepším místem ke koupání je dlouhá a široká písečná pláž, která se táhne od Nabeulu až do letoviska Hammamet. Pokud vyrazíte na dovolenou právě do této části Tuniska, budete ubytováni právě u této pláže. Právě zde je totiž nejvíce hotelů. Ovšem vzhledem k rozlehlosti oblasti tu každý má na pláži kousek svého soukromí. Vstup do vody je pozvolný a moře vyhřáté od června do října. (více o teplotě moře v Tunisku)

PLáž v Nabeul autor: Beata Zdyb/wiki
<strong>Pláž v letovisku Nabeul</strong><br /> <span style="font-size: 10px;">autor: Beata Zdyb/wiki</span>

Výlety do okolí

Doporučuji procházku směrem k sousednímu letovisku Hammamet. Vzdálenost dle polohy vašeho hotelu. Pár krát se osvěžíte v moři a než se nadějete ocitnete se v medině (historickém centru) Hammametu. Dál stojí za to využít poloho letoviska a vyrazit na prohlídku hlavního města Tuniska Tunisu a navštívit snad nejznámější tuniskou památku, starověké město Kartágo.

Dovolená Nabeul, Tunisko

Dovolená v Nabeulu okouzlí, ty kteří dají přednost klidnějšímu letovisku před světově známou destinací. Pláž je dlouhá a nádherná, moře čisté a co je důležité, vyhnete-li se městské pláži, tak žádná hlava na hlavě. Mezi nejoblíbenější hotely patří Byzance, Caribbean World Nabeul, Carribean World, El Ons, Kheops, Le Prince, Les Pyramides, Nabeul Beach, Riadh Club a Vime Lido.

 

Vyberte si z těch nejlevnějších zájezdů na trhu – všechny ZDE

 

Aktuální počasí Nabeul

Detailní informace o počasí, o teplotách moře a o teplotách vzduchu v letních měsících (květen, červen, červenec, srpen, září a říjen) včetně aktuální předpovědi počasí naleznete na stránce počasí Nabeul.

Partly Cloudy
Today 12/16 0%
Partly Cloudy
Partly cloudy. High 19C. Winds WSW at 10 to 15 km/h.
Clear
Tomorrow 12/17 0%
Clear
Mainly sunny. High 18C. Winds WNW at 25 to 40 km/h.
Clear
Tuesday 12/18 0%
Clear
Sunny skies. High 16C. Winds NNW at 15 to 30 km/h.
Clear
Wednesday 12/19 0%
Clear
A mainly sunny sky. High 16C. Winds S at 10 to 15 km/h.
Partly Cloudy
Thursday 12/20 0%
Partly Cloudy
Partly cloudy. High 18C. Winds WNW at 10 to 15 km/h.
Clear
Friday 12/21 10%
Clear
A few clouds early, otherwise mostly sunny. High 18C. Winds WNW at 10 to 15 km/h.

Mapa Nabeul, Tunisko

Letovisko leží u Hammametského zálivu, který je proslulý svými plážemi.

Tunisko Nabeul
5, hlasů: 1
Naposledy aktualizoval David dne .
Tunisko čeká! Naplánuj si svou dovolenou již teď... Vyber si zájezd →

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *